/

Začínáme s parahokejem!

Chtěl/a bys začít ale nevíš jak? To nejdůležitější už jsi udělal/a, čteš tyto řádky. Na nás Plameňácích už je, abychom ti vysvětlili, jakou filozofii při náboru nových talentů jsme společně s parahockey.cz nastavili a jak to celé funguje.

Prvním tvým krokem je, že nám musíš DÁT O SOBĚ VĚDĚT! To se dělá tak, že kontaktuješ zodpovědné lidi, buď na mailu talent@parahockey.cz, nebo napíšeš nám Plameňákům na info@flamingosostrava.cz a nebo (pokud nejsi z Ostravy a okolí) můžeš napsat do kteréhokoliv parahokejového týmu v ČR, kontakty na všechny najdeš na www.parahockey.cz

Abychom ti usnadnili začátek, pozveme tě na rozvojový kemp. Konají se několikrát během sezóny v různých místech po celé ČR. Na tobě bude si zajistit dopravu. O zbytek se postarají organizátoři. Vybavení, vedení tréninků, strava i ubytování, to vše je zajištěno. Na kempu si užiješ prodloužený víkend, kdy se ti budou věnovat nejen trenéři z reprezentace, ale hlavně si tě vezme do parády reprezentační kustod, který se ti postará o výbavu, ale taky o seřízení saní, aby ti sloužili, jak mají.

foto: parahockey.cz

Na ledě se potkáš s ostatními začátečníky a tak můžete první pokroky zvládat spolu a sdílet své úspěchy i trable během společného času na tréninku i mimo led. Výsledkem kempu by mělo být, že se zvládneš na saních rozjet, dostanete základní informace z parahokejového prostředí a plní nadšení se budete moct hlásit na svých prvních trénincích ve vámi zvoleném klubu, protože ty nejkomplikovanější začátky máte zvládnuté.

foto: parahockey.cz

Proč píšeme o nějakém kempu a nezveme rovnou na trénink? Je to jednoduché. I nám jde o to, aby váš první dojem z parahokeje byl co nejlepší. Tréninky jsou většinou jednou nebo dvakrát týdně, dobíhá se více či méně v časovém presu z práce, školy apod. a krom nováčků se na led těší i zkušenější hráči/hráčky, kteří trénink potřebují ke svému zdokonalení, či různým nácvikům na ligu. Byť u nás bývají na ledě dva trenéři a další dva asistenti, i tak je náročné zorganizovat trénink, aby bavil každého a pokud se nám na tréninku objeví i někdo, kdo jde do saní úplně poprvé, vyžaduje to pozornost minimálně jednoho člověka.

Hodinový trénink uteče jako voda, sáně se během něj většinou nestihnou ani pořádně nastavit, natož aby se začátečník svezl a je konec tréninku a týden všichni čekáme na další. Na kempu, máme během necelých 4 dnů tréninků na ledě hned 6, to nám vydá, jako měsíc trénování v klubu, už vidíš ten rozdíl? Tímto samozřejmě nepíšeme, že se nemůžeš za námi přijít podívat, seznámit se, třeba i na to první zklouznutí dojde, jen to je kousek složitější, než na tom kempu, rozumíme? 🙂

A pokud ještě máš nějaké dotazy, neváhej se zeptat, jelikož odpověď na nepoloženou otázku je vždycky ne 🙂

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email