/

Preview: Na Flamingos čekají Zlín a Olomouc

Po dvou týdnech je česká parahokejová liga zpět. Flamingos Ostrava čekají dva domácí zápasy proti Zlínu a Olomouci. I když skutečně domácí bude jen sobotní duel na ledě MFH ve Vítkovících.

V něm vyjedou Plameňáci ve 13:30 proti šestinásobnému mistrovi české parahokejové ligy SHK LAPP Zlín. „Ve dvojzápase nám bude chybět slovenský reprezentant Ján Puchein a nejistý je i start dalších hráčů. Spoléhat bychom se opět chtěli na dvojici českých reprezentantů, brankáře Martina Kudelu a kapitána týmu Václava Hečka. Šanci ukázat se a sbírat zkušenosti ale dostanou všichni naši hráči.“ říká k utkáním trenér domácích Jan Szturc. 

Ostrava je po čtyřech kolech na sedmém místě tabulky s bilancí jednoho vítězství a tří proher. V úvodním dvojzápase Flamingos nejprve prohráli s Pardubicemi (0:9) a následně si poradili s Českými Budějovicemi (8:0). V prvím tripu po hříštích soupeřů nejprve sympaticky bojovali na ledě Sparty (0:3), načež dlouho odolávali mistrům z Karlových Varů, po druhé třetině byl průběžný stav utkání nadějný 3:2, aby nakonec výrazně prohráli (8:2). Z těchto utkání tedy odjeli ostravští bez bodů. 

V kádru Zlína najdeme vícero reprezentantů Česka nebo Slovenska. Pro připomenutí zmíníme například Zdeňka Hábla a Davida Paláta, či Mariána Ligdu, Martina Joppu nebo Dávida Kormana.

Zlínu nevyšel první soutěžní víkend, když podlehli Spartě (3:4 po samostatných nájezdech) a Karlovým Varům (2:4). Následně si SHK LAPP spravil chuť, když na venkovním tripu rozstřílel České Budějovice (1:19) a také si poradil i na ledě Mustangů v Pardubicích (3:8). 

V neděli v azyle na zimním stadióně v Karviné vyzve Flamingos Ostrava Olomoucké Kohouty. Olomouc je druhém místě tabulky s bilancí tří výher a jedné porážky. Kohouti prohráli doma v prvním kole se Žraloky z Karlových Varů (4:6), potom následovala domácí výhra se Spartou (2:1) a výhry na ledě Pardubíc (2:6) resp. v Českých Budějovících (1:13). V kádru Olomouce je potřeba si dávat pozor na nebezpečného Radka Jedličku či slováky Miroslava Kardoše, Michala Hlinku, Miroslava Stašáka, Miloše Večereka či Petra Kaščáka.  

Zápas v Karviné začíná ve 12:15. Přijďte nás povzbudit! 

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email