/

Preview 1. a 2.kolo

10. a 11. září startuje sezóna parahokejové ligy a poprvé do ní zasáhne tým z OSTRAVY!!! A začátek to bude vskutku ostrý, jelikož ve svém premiérovém zápase v sobotu od 16:00 přivítáme na domácím ledě Mustangy z Pardubic. O den později pak od 10:00 změříme síly se staronovým účasníkem ligy Motorem České Budějovice.

V dresu domácích se těšíme na Václava Hečka a brankáře Martina Kudelu. Oba se představili v dresu reprezentace na paralympijských hrách v Pekingu a v týmu rozhodně nebyli do počtu. Že setkání s Vencou bolí vědí nejen soupeři, ale i pekingské mantinely. A jak čaruje v bráně „Kajman“ mohli ostravští fanoušci sledovat na vlastní oči i během mistrovství světa, když trápil svými zákroky útočná esa z USA. Již před utkáním bohužel musí trenér domácího týmu počítat ztráty. „Budou nám chybět obě naše ženy, které máme na soupisce. Zatímco Lucka si prošla nemocí, Kristýna vynechá sobotní utkání z rodinných důvodů. Dále ještě nemůžeme počítat s Tomášem Staňkem, který také není zdravotně zcela fit.“ vypočítává absence trenér Jan Szturc. I přesto ale půjdou do obou utkání Plameňáci s odhodláním získat své první ligové body a věří, že je podpoří ostravští fanoušci. Flamingos Ostrava své domácí zápasy hraje na ledě Multifunkční haly v Ostravě-Zábřehu (tréninková hala vedle Ostravar Arény) a vstupné na utkání je zdarma. Vstup pro diváky je od ulice Ruská (viz. obrázek).

SHK Mustangové AUTO IN

Naším historickým prvním soupeřem v lize bude tým z Pardubic. A bude to tým nabitý hvězdami českého, ale i německého parahokeje. V dresu Mustangů pravidelně nastupují kapitán národního týmu Pavel Kubeš, obránci Pavel Doležel a David Motyčka. Pevně věříme, že se ostravským fanouškům přijede po čase ukázat i držitel ocenění „Parahokejista roku 2020“ a reprezentační legenda Tomáš Kvoch. V dresu soupeře také hrají dlouholetí reprezentanti našich západních sousedů Robert Pabst a Bernard Herink známý svou šikovností a oblibou ve skórování „fintou Michigan“.

Motor sledge České Budějovice

Parahokejová liga se hraje systémem víkendových dvojutkání a tak se Plameňáci z prvního utkání vyspí a rovnou je čeká soupeř další. Budou jím České Budějovice, které se vracejí do kolotoče ligy po pěti letech. Během té doby tým prošel hráčskou přestavbou a na prahu nové sezóny tak z Českých Budějovic zní, že se do ligy zapojí s týmem s dost možná nejnižším věkovým průměrem. V dresu soupeře aktuálně nepůsobí nikdo z české reprezentace, dá se však očekávat, že parta bojovníků z Jižních Čech bude doplněna o reprezentanty z Rakouska a i proto půjde o velmi zajímavé utkání.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email