/

Plameňáci se představili v Praze a Karlových Varech

V rámci 3. a 4. kola parahokejové ligy čekal Plameňáky výjezd na led pražské Sparty a také k mistrům z Karlových Varů. Nemoc znemožnila odcestovat hned třem hráčům a hráčce z úvodních kol, další pak chyběl kvůli významné rodinné události, tak jsme odcestovali ve značně zredukované sestavě. Utkání s týmy, které jsou nabité současnými i bývalými reprezentanty, jsme sice prohráli, ale přesto jsme ukázali, že nejsme v lize jen do počtu a do budoucna se s námi musí počítat.

Asi jsme si pro naše první venkovní utkání nemohli přát v Česku ikoničtější zimní stadion než právě holešovickou arénu. Do roku 2015 zde svá domácí utkání hrála HC Sparta Praha. V letech 1972, 1978, 1985 a 1992 se zde konala Mistrovství světa, na kterých Československá reprezentace získala dvě zlaté, stříbrnou a bronzovou medaili, v nynější době pak hala slouží jako zázemí sparťanské mládeže a pro letošní sezónu se zde vrátila také parahokejová Sparta. V sobotu 8.10.2022 však na její led vyjel tým, který tu ještě nikdy nebyl. Domácí (asi) v očekávání snadných bodů do tabulek, ligové i kanadských budů, se sešli v plné sestavě, jenže 7 statečných, podpoření opět skvěle chytajícím Martinem Kudelou, dlouho odolávalo a zároveň hrozilo z rychlých protiútoků. Jenže Vencovi Hečkovi se nepovedlo překonat Michala Vápenku v domácí brance a tak to byli domácí, kteří se po přihrávce Zdeňka Krupičky díky mladému Lukáši Kapkovi dostali do vedení. Po 1. třetině tedy 1:0. Sparťané ovšem nemohli být spokojení s předváděnou hrou a my jsme pod dojmem hratelnosti soupeře během 2. třetiny trochu polevili v ostražitosti směrem dozadu. A tak opět po neproměněných šancích velmi aktivního Hečka přišel trest. Ve 21. minutě si navedl do palebné pozice kotouč Alex Ohar a nechytatelnou bombou pod víko nedal Martinovi šanci, 2:0. O 23 vteřin bylo ještě hůře, kdy domácí ujeli, Jan Zapletal na sebe natáhl brankáře a přeložil před prázdnou bránu pro Jiřího Raula, který už neměl problém kotouč uklidit, 3:0. Tato povedená pasáž domácí uklidnila a jelikož se nám do konce zápasu nepovedlo překonat „Vápna“, Sparťané si připsali tři body do tabulky. Pro nás se jednalo o dobrou zkušenost, že i s takto kvalitním soupeřem se dá uhrát zajímavý výsledek.

Sbalit, najíst a hurá k mistrům.

11:00, neděle, tréninková hala KV Arény a 4. kolo parahokejové ligy svedlo dohromady obhajující šampióny a nováčky. Současní členové reprezentace Geier, Sedláček, Veselý, Wágner a Zelinka, spolu s bývalými Bergerem, který se od letošní sezóny objevuje na brankářském postu, a legendárním vikingem Mírou Hrbkem na střídačce domácích. To byla veliká síla, které jsme museli čelit a bohužel to netrvalo dlouho a lovili jsme kotouč poprvé ze své branky, to když po buly našel Karel Wágner nehlídaného Filipa Veselého u vzdálenější tyče, „Kajmanovi“ se podařilo přesunout, jenže puk propadnul skrz brankoviště a na druhé tyči si jej našel osamocený Jozef Jeřábek, 1:0. Žraloci dále útočili a v 8. minutě se spolupráce „Karlose“ s „Fílou“ opakovala, jenže teď už dorážet nebylo třeba, Filip Veselý, 2:0. To domácí lehce uspokojilo a Plameňáci ucítili šanci. Aleš Němec posunul kotouč na Vencu Hečka, 2:1. A se závěrem 1. třetiny jsme zůstávali při chuti a podařilo se nám mistry zatlačit do obrany. Vyrovnání se ale bohužel nekonalo. V druhé třetině pokračoval útočný hokej domácích, ale díky obětavé hře v obraně a Martinovi Kudelovi v bráně se v této třetině měnilo jen jednou po individuální akci Filipa Veselého, 3:1. Jenže na tu o chvíli později odpověděl stejnou měrou Václav Hečko, 3:2. A jelikož pak domácí Patrik Sedláček pohrdnul prázdnou bránou a netrefil, připsali jsme si v druhé třetině lichotivou remízu a průběžný stav 3:2 před poslední patnáctiminutovkou. V té se bohužel pro Plaňáky probudili i ostatní reprezentanti v dresech domácích. Jako první se po příhře Veselého trefil Radek Zelinka, 4:2. Aby si pak dvakrál roli vyměnili. A když se poté řítil sám na bránu Michal Geier, nátahl si Martina a nechal puk za sebou, napodruhé už prázdnou bránu trefil i Patrik Sedláček, 7:2. V samotném závěru pak ještě po krásné kombinaci hned po buly pečetil skóre Václav Kovářík na 8:2.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email