/

O kapku lepší…

V sobotu 17.2. jsme na domácím ledě přivítali k odvetě play out parahokejisty z Českých Budějovic a po úvodní výhře 12:2 na jejich ledě jsme mohli potvrdit postup do závěrečné série letošní sezóny o konečné 5. místo. Premiérově jsme se také zapojili do akce „O kapku lepší hokej“. Doplnili jsme tak své klubové barvy o oranžovou a uspořádali sbírku na podporu dětských pacientů bojujících s onemocněními poruchy krvetvorby. Děkujeme všem hráčům i fanouškům, kteří se zapojili a sami jsme zvědaví, kolik že se nám společně podařilo vybrat.

Parahokejisté Motoru přijeli do Ostravy sice bez velezkušeného Zdeňka Klímy, ale posílení o dravé mládí v podání norského brankáře Sundta a německého útočníka Jano Bussmanna, kteří doplnili z prvního utkání dvougólového Alexandra Lyngrotha. Plameňáci se v zápase museli na poslední chvíli obejít bez zkušeného Davida Paláta a tak se dal očekávat zajímavý souboj.

Pod dojmem vysoké výhry z prvního utkání nastoupili domácí ve vlažném tempu a tak po úvodním oťukávání přišel v desáté minutě trest. Po ztrátě ve středním pásmu se dostali do přečíslení dva na nikoho přihrávající Jano Bussmann a do prázdné branky zakončující Alexander Lyngroth a hosté vedli 0:1. A v poslední minutě první části bylo ještě hůř. To si v podobné situaci hostující útočníci vyměnili role a Bussmann zvýšil na 0:2.

To probudilo domácího kapitána Hečka, který se ve druhé části prosadil individuálně hned dvakrát a srovnal stav na 2:2, jenže hosté byli motivovaní vynutit si rozhodující nedělní utkání a tak ještě ve druhé části dokázali jít znova do vedení po střele Běhounka z mezikruží, 2:3. A mohlo být hůře, jelikož hosté jeli trestné střílení. Martin Kudela však byl proti a tak jsme do poslední části vstupovali s jednogólovým mankem.

Třetí třetina se nesla v duchu optické i střelecké převahy domácích. V pouze šesti hráčích hrající hosté se srdnatě bránili do 34.minuty, kdy se k dorážce Bařákovi střely dostal Hečko a zkompletoval hattrick, 3:3. Do konce zápasu stále zbývalo dost času, ale sil výrazně ubývalo a tak když se domácím nepodařilo zužitkovat přesilovku pěti proti třem a následně se těsně před koncem ubránili v oslabení, musely vítěze určit trestná střílení.

V sérii pěti nájezdů se prvně prosadil hostující Lyngroth, za domácí dokázal vyrovnat Vrubel. V ostatních případech měli navrch brankáři. Když v šesté sérii složil reparát kapitán Hečko a za hosty Lyngroth napodruhé neuspěl, mohli se z výhry a postupu radovat domácí parahokejisté!

O konečné 5. místo tak vyzveme SHK Lapp ZLÍN. Sérii hranou na dvě vítězná utkání začneme 9.3. od 13:00 ve Zlíně. Druhé utkání se pak odehraje o týden později v sobotu v Ostravě, případný rozhodující třetí zápas bude plánovaný o den později.